Bývalý šéf Národnej rady SR Andrej Danko obieha regióny. Anton Hrnko naznačuje, že by mohol opäť kandidovať na predsedu strany. A. Danko kandidatúru nepotvrdil, nedávno hovoril, že kandidovať nemieni. A. Hrnko mu odkazuje, že na čele s ním strana skončí, vo vedení preferuje Radovana Baláža. SNS by si mala voliť predsedu na sneme 12. septembra.

Na snímke bývalý predseda Národnej rady SR a líder mimoparlamentnej Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko nastupuje do auta po výpovedi na Národnej kriminálnej agentúre (NAKA) v Banskej Bystrici 23. júla 2020. FOTO TASR - Ján Krošlák
Neprehliadnite

Danko: Vyšetrovanie kauzy mojej rigoróznej práce definitívne ukončili

„Nevyjadrím sa k týmto veciam, kým si nevypočujem zástupcov každého okresu,“ povedal A. Danko pre TASR. Dodal, že zatiaľ sa so všetkými nestretol. Zdôraznil, že sa vyjadrí, až keď obíde všetky okresné rady. Dodal, že vidí priestor aj na spoluprácu národných síl. A. Hrnko na sociálnej sieti poznamenal, že A. Danko si hrozbami a sľubmi zaväzuje budúcich delegátov na snem.

„Chodí po Slovensku (na ktoré si celé štyri roky nespomenul) a pokračuje vo svojom 'ich-erzählungu': 'Ja som sa poučil, ja už viem, ako to treba robiť, jedine ja som schopný stranu zdvihnúť opäť na nohy,'“ priblížil. Tvrdí, že A. Danko desiatkam ľudí sľúbil post podpredsedu či miesto v prvej desiatke na kandidátke.

Na snímke odchádzajúci predseda parlamentu Andrej Danko (SNS) s ochranným rúškom na tvári počas ustanovujúcej schôdze Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR) VIII. volebného obdobia 20. marca 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Michal Svítok
Neprehliadnite

Danko nebude kandidovať za predsedu SNS, požiada o pozastavenie členstva

„Sú to plané sľuby, lebo s tebou na čele SNS skončí!“ adresoval A. Dankovi. Nevidí preto inú cestu pre SNS ako zmenu vedenia. Deklaroval, že urobí všetko pre to, aby sa stal predsedom R. Baláž. A. Hrnko je presvedčený, že by obnovil kolektívne vedenie strany, „že by sa v SNS opäť vážil hlas a slovo jej členskej základne a že by mala opäť šancu osloviť slovenskú verejnosť“.