Vyšetrovanie kauzy rigoróznej práce expredsedu parlamentu Andreja Danka (SNS) definitívne ukončili, informoval o tom vo štvrtok pred médiami Danko. Ako uviedol pre TASR, polícia skonštatovala, že nepoškodil autorské práva.

O zastavení trestného stíhania v kauze rigoróznej práce a možného plagiátorstva na Univerzite Mateja Bela (UMB) v Banskej Bystrici informovalo krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici už vo februári. Podľa vtedajšieho stanoviska polície nebol dôvod na postúpenie veci. Rozhodnutie vyšetrovateľa v tom čase ešte nebolo právoplatné.

Na snímke predseda vlády SR Igor Matovič počas tlačovej konferencie ohľadne svojej diplomovej práce 22. júla 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian
Neprehliadnite

Matovič označil dôvody odvolávania za slabé, odvoláva sa na kauzy jeho predchodcov

Podozreniami z plagiátorstva rigoróznych prác na UMB sa zaoberala v minulosti aj účelová komisia Akademického senátu (AS) UMB. Konštatovala, že medializovaná dvojica rigoróznych prác „obsahuje časti, ktoré sú oproti zdrojovej literatúre mierne upravené, väčšina častí však rovnako vykazuje vysokú mieru zhody so zdrojovou literatúrou, miestami je zachované členenie kapitol a podkapitol pôvodných zdrojov".