„Ja nemôžem plošne znížiť dane na 15 percent, pretože nevládnem sám,“ zdôraznil s tým, že ho nikto nepočúva, napríklad ani v otázke vyvlastňovania pozemkov pri stavbe diaľnic a podobne. Kritizoval tiež fotenie plesní v nemocniciach či zákony v súvislosti s verejným obstarávaním.

„Strana (Smer-SD, pozn.) je v dobrej kondícii,“ deklaroval P. Pellegrini. Ocenil, že predseda strany Smer-SD Robert Fico otvoril diskusiu o budúcnosti strany po svojom návrate zo zahraničia. Opätovne zdôraznil, že prvoradý je pre neho prospech ľudí a občanov Slovenska.

Najskôr podľa neho treba diskutovať o politickom programe. „Ak budem môcť sociálnej demokracii pre 21. storočie byť nápomocný, veľmi rád urobím všetko pre to, aby to bol úspešný projekt,“ povedal. Ak by sa však uberal iným smerom, škodiť mu nechce.

Lukašenko a jeho „láska k národu“

Na adresu Bieloruska Andrej Danko v súvislosti so svojou návštevou povedal, že je pre Slovensko strategickým partnerom, a to napríklad z hľadiska pracovnej sily. Veľké bohatstvo Bieloruska vidí v drevnej hmote, skonštatoval však, že majú napríklad aj vysoký stupeň vzdelania v oblasti zdravotníctva. Prínos v Bielorusku vidí aj v tom, že majú skúsenosti a kontakty s východným trhom.

Dodal, že prvoradý je slovenský robotník. Nedostatok pracovných síl však vidí napríklad v oblasti hotelierstva. Považuje za lepšie ísť cestou spolupráce s Bieloruskom, ako nechať situáciu na neriadenú migráciu. Argumentuje tým ,že Bielorusi sú kresťania a majú podobnú kultúru. „Títo ľudia bažia po informáciách, bažia po progrese. To, čo si u nich cením, je úcta k autorite štátu,“ zdôraznil.

Na otázky o diktátorskom vodcovi A. G. Lukašenkovi odpovedal, že každé obyvateľstvo je niečím špecifické. Dodal, že od týchto krajín nemôžeme žiadať, aby prijali všetko to čo Európa, pretože majú rozdielnu kultúru. Aj vzhľadom na to si nemyslí, že v každej krajine môže fungovať parlamentná demokracia.

V súvislosti s potláčaním slobody slova povedal, že všade, kde sa chcú dostať ekonomické záujmy, si vedia takto nastaviť boj. Nestotožňuje sa s označením A. G. Lukašenka za diktátora. „Je to človek pragmatický s láskou k národu,“ povedal s tým, že musíme rešpektovať ich predstaviteľov.

Debata o ruskom zákone, ktorý by legitimizoval okupáciu Československa, je podľa neho „mediálna bublina, ktorú niekto rozvíril,“ povedal s tým, že okupáciu nikto uznať nechce a nedá sa spájať priznanie výsluhových dôchodkov s legitimizáciou okupácie. Vysvetlil, že sa nesmie spájať priznanie výsluhových dôchodkov s uznaním okupácie, pretože to zákon nenavrhuje.