Zachytáva konflikt o farmu v Ruskom Hrabovci. P. Šuchta na ňom bojuje za spoločnosť Eurofarma proti rodine Fedičovcov. V pozadí postáva Roškovej syn Pavol. A Eurofarma napokon previedla farmu v Hrabovci na Roškovej firmu Agro Porúbka.

Aj vulgárne nadávky

Farmári z východného Slovenska zverejňujú nové a nové závažné tvrdenia o bezpráví a o strachu. Šíriť ho má údajne organizovaná skupina na čele s političkou Smeru Ľubicou Roškovou. A to všetko za asistencie policajtov a štátnych úradov, ktoré rozhodujú o eurodotáciách.

Na farme v Ruskom Hrabovci je pekný slnečný deň, ale dusná atmosféra. Policajti sem prišli riešiť konflikt Ladislava Fediča a Patrika Šuchtu, ktorý je medzi farmármi v okresoch Sobrance a Michalovce považovaný za predĺženú ruku Ľ. Roškovej.

P. Šuchta si vyberá veci z auta, vedľa si ťuká do mobilu muž, ktorého L. Fedič identifikuje ako Roškovej syna Pavla. Podľa predvolania, ktoré má TREND k dispozícii, bol súčasťou konfrontácie aj človek s menom Pavol Roško.

P. Šuchta na videozázname po celý čas L. Fedičovi vulgárne nadáva a napokon sa mu aj vyhráža. „Keď ma naserieš, tak uvidíš, dám ťa k zemi.“

L. Fedič s P. Šuchtom sa sporia o užívanie bývalého družstva v Ruskom Hrabovci, kúsok od štátnej hranice s Ukrajinou. L. Fedič má nájomnú zmluvu s vlastníkom pozemku. Na Šuchtovu sestru by mali byť napísané schátrané budovy.

Viac o tom, ako je štát v službách smerákov a vplyvné osoby zo strany robia biznis, si prečítajte v článku Najprv prídu hrubokrkí, po nich Rošková

„Dám ťa k zemi!“ Pozrite si, ako na videu hrozí postrach farmárov od Roškovej