Nemecký automobilový koncern Daimler sa v Kanade dohodol na urovnaní obvinenia, že niektoré jeho vozidlá s naftovým pohonom boli pravdepodobne vybavené systémami používanými na manipuláciu s testami emisií. Oznámila to podľa agentúry Reuters samotná firma. Odhadla, že dohoda ju bude stáť zhruba 174,5 milióna eur.

Generálny riaditeľ Daimleru Ola Kallenius zvoní na burze vo Frankfurte nad Mohanom 12. decembra 2021. Nemecký výrobca nákladných áut Daimler Truck bol v piatok uvedený na burzu vo Frankfurte nad Mohanom. Začiatkom decembra sa totiž oddelil od skupiny Daimler, ktorá sa čoskoro premenuje na Mercedes-Benz.
Neprehliadnite

Daimler Truck uviedli na burze vo Frankfurte nad Mohanom, akcie sa predávali po 28 eur

Dohoda o urovnaní, ktorá sa týka hromadnej žaloby zahŕňajúcej zhruba 83-tisíc naftových vozidiel Mercedes-Benz, podľa firmy zabráni dlhotrvajúcim súdnym procedúram a súvisiacim právnym a finančným rizikám. Obvinenia obsiahnuté v žalobe však Daimler naďalej odmieta.

Ilustračná snímka. Zdroj: Daimler
Neprehliadnite

Dozorná rada Daimleru schválila divíziu Cars & Vans

Naftové automobily sa dostali do centra pozornosti kvôli afére nemeckého koncernu Volkswagen okolo manipulácií s testami emisií oxidov dusíka. Volkswagen v septembri 2015 v reakcii na obvinenia amerických úradov priznal, že softvér umožňujúci manipulovať s testami nainštaloval zhruba do 11 miliónov naftových áut po celom svete.

RENAULT MEGANE IV BERLINE (BFB) R. S. Line
Neprehliadnite

Daimler sa rozhodol predať zhruba trojpercentný podiel v Renaulte