Hymna na úvod

Schôdzu viedla opätovne zvolená starostka Miloslava Fedorová (Smer-SD) dosť kontroverzne. Najprv nútila poslancov zastupiteľstva spievať slovenskú hymnu, pričom to zákon nevyžaduje. Pritom niektorých poslancov akoby napomínala, až šikanovala, keď hymnu prestali spievať.

Pri skladaní poslaneckých sľubov starostka pokračovala v napádaní poslancov a ich šikanovaní, že pri sľube nestáli.

Zlá matematika

Po ich zložení starostka povedala: „Takže zloženie sľubov máme úspešne za sebou. Týmto pádom ste sa ujali svojich funkcií ako poslanci obecného zastupiteľstva obce Fekišovce na budúce obdobie rokov 2018 až 2020, čiže na štyri roky...,“ dodala starostka.

Reakcia Transparency International

Na pochybenia starostky obce Fekišovce už upozornila aj Transparency International Slovensko na svojej facebookovej stránke, kde zverejnila otvorený list starostke Fekišoviec.

„Toľké pošliapavanie zákona a politickej kultúry, akého sa dopustila starostka obce Fekišovce Miloslava Fedorová, sa v jednom videu len tak ľahko nevidí,“ uvádza nezisková organizácia, ktorá zároveň dala aj podnet na prokuratúru.

„Predpokladáme, že tak ako nám, aj jej by malo ísť predovšetkým o zastupovanie záujmov občanov. Hodnoty ako transparentnosť, slušnosť a dodržiavanie zákona považujeme za nevyhnutnú podmienku k dosiahnutiu tohto cieľa,“ píše sa v liste.

Bájka či povesť?

Neskôr poslancov nabádala, aby

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa