Čínski vyšetrovatelia našli  druhú čiernu skrinku z lietadla spoločnosti China Eastern, ktoré sa v pondelok 21. marca zrútilo so 132 ľuďmi na palube, informovala agentúra Sinchua. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

Záznamníky letových údajov

„Druhá čierna skrinka z letu China Eastern MU5735 bola nájdená 27. marca," uviedla Sinchua. Prvý záznamník letových údajov sa našiel ešte v stredu.

Lietadlá Boeing 737-800 sú vybavené dvoma záznamníkmi letových údajov. Jeden je umiestnený v kabíne pre pasažierov a nahráva letové údaje, druhý je v pilotnej kabíne, kde nahráva rozhovory pilotov.

Haváriu nikto neprežil

Lietadlo spoločnosti China Eastern smerujúce z čínskeho mesta Kchun-ming do mesta Kuang-čou sa zrútilo v pondelok neďaleko mesta Wu-čou na juhu Číny. V čase nehody sa na jeho palube nachádzalo 132 ľudí. Námestník riaditeľa čínskeho úradu pre civilné letectvo v sobotu vyhlásil, že haváriu nikto neprežil.

Odborníci označili zrútenie tohto lietadla ako veľmi neobvyklé, píše DPA. Stroj začal prudko klesať z výšky viac ako 8 000 metrov a hoci zrejme nakrátko znova nabral výšku, v takmer strmhlavom páde pokračoval a zrútil sa v lesnatej oblasti.

Ďalšie dôležité správy

A China Eastern passenger airliner taxying on a runway while an Air China airliner take off at the Chengdu airport, southwest China's Sichuan province, Tuesday, Dec. 23, 2008. China Eastern Airlines plans to raise 7 billion yuan ($1 billion) from selling shares to its state-owned parent company _ more than double the amount originally planned _ to help it weather a financial crisis. (AP Photo/Andy Wong)
Neprehliadnite

Na juhu Číny sa zrútilo lietadlo so 132 ľuďmi na palube