Česká skupina JTH dokončila stavbu hotelového komplexu Hilton Rijeka Costabella Resort v Chorvátsku. Medzi hosťami pri slávnostnom otvorení hotela, ležiaceho medzi Rijekou a Opatijou  nechýbal ani chorvátsky prezident Zoran Milanovič. Rezort má byť totiž najväčšou investíciou do turistického ruchu v Rijeke, informoval o tom portál e15.cz. Skupina podnikateľa Jaroslava Třešňáka do hotela investovala prostredníctvom firmy JTH Costabella a podľa servera Croatia Week išlo o sumu 105 miliónov eur

V hoteli sa nachádza 132 izieb s výhľadom na more a 62 víl, resp. apartmánov. Nachádza sa tu aj šesť reštaurácií a barov, spa a health klub s rozlohou 3 700 metrov štvorcových. Komplex bude zahŕňať aj súkromnú pláž i vonkajšie priestory pre organizovanie akcií.

Proti koronavírusu už v Chorvátsku zaočkovali každého piateho občana.
Neprehliadnite

Chorvátsko avizovalo, že bežné slovenské testy formou SMS uznávať nebude

Pre developerskú a investičnú skupinu JTH znamená stavba hotela v Rijeke jeden z prvých prienikov do zahraničia. Doteraz sa orientovala skôr na Česko, kde postavila niekoľko bytových projektov alebo maloobchodných centier. Aktívna je aj na Slovensku, kde vlastní retail Park Turzovka.

Podľa e15.cz  nejde o jedinú českú firmu, ktorá sa angažuje v chorvátskom turistickom priemysle. Investovala do neho predovšetkým skupina CPI Property Group realitného magnáta Radovana Vítka alebo napríklad miliardár František Studénka, ktorý vlastní akvapark Aquacolors asi dva kilometre od mestečka Poreč na chorvátskej Istrii.