Chorvátsko nebude uznávať výsledok testu formou SMS alebo samotestov. Informovalo o tom tamojšie ministerstvo vnútra. Na svojich stránkach pritom uvádza náležitosti, ktoré by malo potvrdenie o antigénnom teste obsahovať. Osoby, ktoré do Chorvátska vstúpia na základe predloženia negatívneho antigénneho testu, sa už nemusia po desiatich dňoch od vykonaného testu znovu testovať v Chorvátsku. Táto povinnosť bola zrušená.

Ak bol antigénový test vykonaný mimo Chorvátska, na potvrdení musí byť viditeľný výrobca alebo obchodný názov testu. Test musí byť taktiež  vystavený zdravotníckym zariadením a potvrdený lekárom. V iných prípadoch test akceptovaný nebude, pretože nebude považovaný za dôveryhodný.

Porto
Neprehliadnite

Záujem Britov o cesty za slnkom je veľký, v EÚ môžu len do Portugalska

Povolené rýchle antigénne testy sú uvedené v Spoločnom zozname rýchlych antigénnych testov uznávaných členskými štátmi Európskej únie, zverejnenom Európskou komisiou. Okrem testov zo spoločného zoznamu rýchlych antigénnych testov uznávaných členskými štátmi Európskej únie je uznateľný aj SARS-COV-2 ANTIGÉN TEST KIT od čínskeho výrobcu Shenzhen ULTRA - DIAGNOSTIC BIOTEC Co., ktorý nie je na zozname schválených testov od Európskej komisie.