Poslanec Národnej rady SR Ľuboš Blaha (Smer-SD) má ochorenie Covid-19. Myslí si, že sa nakazil v parlamente na mimoriadnej schôdzi. Uviedol to na sociálnej sieti.

Samozrejme, mohol som Covid-19 dostať aj inde, lenže problém je, že som v tomto období prakticky nikde inde nebol," argumentuje s tým, že okrem parlamentnej schôdze bol len na pohrebe svojho otca.

Na snímke poslanec NR SR Ľuboš Blaha (SMER-SD) počas 16. schôdze Národnej rady Slovenskej republiky, 20. októbra 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Pavol Zachar
Neprehliadnite

Smer-SD zváži podanie trestných oznámení na pozitívnych poslancov, tvrdí Blaha

Zopakoval, že hlavný hygienik Ján Mikas mal na pokyn premiéra Igora Matoviča (OĽANO) účelovo uvoľniť opatrenia pre nakazených poslancov. Tým mal umožniť šírenie nákazlivej ľudskej choroby, čo považuje Blaha za trestný čin.

Podpredseda parlamentu Juraj Šeliga (Za ľudí) poukázal na to, že Blaha bol z mimoriadnej schôdze parlamentu (28. 12.) ospravedlnený. „Verím, že už teraz sám chápe, že situácia na Slovensku je vážna a tvrdé opatrenia na ochranu života a zdravia sú potrebné,“ podotkol na sociálnej sieti.