Bitcoin sa v pondelok dostal najnižšie za uplynulých šesť týždňov. Situácia na trhu  ovplyvňovala vysoká miera inflácie, útok Ruska na Ukrajinu a taktiež sprísňovanie monetárnych politík ECB. To všetko môže spôsobovať nezáujem investorov o rizikové aktíva.

Kryptomeny oslabujú vzhľadom na obavy zo zvyšovania úrokových sadzieb v USA. Tieto obavy sa posilnili vzhľadom na to, že šéf amerického Fedu Jerome Powell naznačil rýchlejšie zvýšenie úrokových sadzieb. „Z môjho pohľadu je rýchlejšie zvýšenie úrokových sadzieb primerané,“ poznamenal J. Powell. Na stole by tak mohlo byť zvýšenie úrokových sadzieb o päťdesiat bázických bodov, teda o pol percenta. Americká centrálna banka bude o ďalšom zvyšovaní úrokových v máji.

Objem bitcoinov, s ktorými sa za uplynulých dvanásť mesiacov skutočne obchodovalo sa drží na historickom maxime. Je to signál o tom, že kryptomena sa posúva od majiteľov, ktorí ich považujú za rizikové k tým, ktorí majú v úmysle držať bitcoin dlhodobo ako dlhodobé investičné aktívum, keďže v ňom vidia dlhodobý potenciál.

Ďalšie dôležité správy