Petičnú akciu organizujú Róbert Bezák, Milan Kňažko a Mirka Badinská. Zdôraznil, že svoju kandidatúru bude ešte zvažovať, petícia je podľa neho kľúčová. Vyzbierať chce dvakrát toľko podpisov, ako ukladá zákon, teda 30-tisíc.

Tvrdí, že Róbert Bezák a Milan Kňažko ho na tlačovú konferenciu neprišli podporiť na jeho žiadosť. Milan Kňažko pre Denník N povedal, že na situáciu nemá názor.

Trestné oznámenie mu napadlo až teraz

Vyhýbal sa vyjadreniu k požiadavkám iniciatívy Za slušné Slovensko, hovoril najmä o demokracii a práve na zhromaždenie. Zhromaždenia sú podľa neho „v norme“. Napokon pripustil, že na mieste Tibora Gašpara by odstúpil sám.

Komentoval aj obvinenia, podľa ktorých v roku 2003 zbil svoju manželku. Medializované správy podľa neho poškodzujú jeho obraz, chce podnikať aj právne kroky. Že svoju manželku nenapadol, podľa neho potvrdzuje aj jej vyhlásenie prostredníctvom tlačovej správy. Prečo najprv tvrdila, že ju napadol, ale nevysvetlil.

„Vtedy mi to nenapadlo,“ odpovedal na otázku, prečo trestné oznámenie nepodal už skôr. Tento prípad bol medializovaný už skôr. Denníku N, ktorý minulý týždeň uverejnil lekársku správu o zbitej Zuzane Bérešovej viackrát zopakoval, že jeho právnici analyzujú, ako sa k tomu môže postaviť.

Pomliaždeniny a krvné podliatiny

Podľa lekárskej správy prišla vtedajšia manželka I. Béreša Zuzana krátko pred dvanástou hodinou na obed do nemocnice na Kramároch na urgentný príjem a ošetrujúcemu lekárovi povedala, že ju manžel surovo napadol.

„Udáva, že manžel prišiel v ebriete a fyzicky ju napadol, visela cez zábradlie balkóna, má veľké hematómy na stehnách, dolných končatinách, exoriacia na rukách, škrtil ju,“ píše sa v lekárske správe. Ebrieta znamená, že útočník bol opitý a exoriacia sú odreniny na koži.

Správa ďalej opisuje pomliaždeniny a krvné podliatiny na tvári, na lícach. Denník N píše, že informácie nezverejnili skôr, lebo v tom čase už I. Béreš nebol verejným činiteľom. Z. Bérešová sa teraz denníku k lekárskej správe odmietla vyjadriť. S I. Bérešom sa rozviedla v roku 2004.