Výučba teórie v autoškolách sa môže aktuálne uskutočňovať dištančnou formou. Taxislužbám súčasná situácia zmeny nepriniesla. Nákladná doprava funguje bez obmedzení. Informuje o tom Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR na sociálnej sieti. Pre podmienky praktického výcviku v rámci autoškôl je podľa rezortu dopravy potrebné kontaktovať príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva. 

V taxíkoch musí mať vodič vhodným spôsobom prekryté horné dýchacie cesty, cestujúcim sa odporúča sedieť na zadných sedadlách. ,,Rovnako odporúčame zabezpečiť vhodné oddelenie priestorov vodiča od priestoru pre pasažiera a vykonávať dezinfekciu priestorov pre zákazníkov po každej jazde," dodalo MDV.

V prípade technickej a emisnej kontroly naďalej platí predĺžená lehota o tri mesiace počas núdzového stavu. ,,Síce máte viac času, no dôrazne odporúčame vybaviť technickú aj emisnú kontrolu čo najskôr," apeluje rezort dopravy na motoristov.

Policajti kontrolujú vodičov prichádzajúcich z Českej republiky na hraničnom priechode v obci Drietoma, okres Trenčín v piatok 18. septembra 2020. Od piatku začali na hraniciach s Českou republikou náhodné policajné kontroly. Denný prírastok počtu nových prípadov nakazených koronavírusom nového typu v Česku vo štvrtok prvýkrát prekonal hranicu 3000. FOTO TASR - Radovan Stoklasa
Neprehliadnite

Polícia bude pokračovať v náhodných kontrolách, platí to aj pre zákaz vychádzania

Nákladná doprava funguje bez obmedzení. Na rozdiel od bežnej autoškoly sa však školenia pre držiteľov kvalifikačnej karty vodiča nemôžu konať dištančnou formou. ,,V prípade podmienok týkajúcich sa výučby teoretickej a praktickej časti výcviku je potrebné kontaktovať príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva," radí ministerstvo dopravy.

Zároveň zdôraznilo, že počas zákazu vychádzania je potrebné v prvom rade myslieť na bezpečnosť a rešpektovať nariadenia, ktoré boli prijaté uznesením vlády. Podľa MDV je rovnako pre zdravie a bezpečnosť dôležité riadiť sa opatreniami, ktoré vydal Úrad verejného zdravotníctva SR.

Na snímke je situácia pri testovaní na ochorenie Covid-19 v Námestove na Orave.
Neprehliadnite

Účel cesty treba pri policajnej kontrole zdôvodniť