Predplatiť TREND

Práve čítate: KVÍZ: Nasdaq na niekoľkomesačných minimách. Otestujte sa, čo viete o technologických gigantoch

Diskusia () Uložit článok Zdieľať článok Predplatiť TREND
Predplatiť TREND
28.5. 15:00 | Kvízy

Nasdaq na niekoľkomesačných minimách. Otestujte sa, čo viete o technologických gigantoch

Amazon, Apple, Tesla, Zoom, Microsoft či Airbnb. To sú len niektoré z firiem, ktoré ovplyvňujú vývoj indexu Nasdaq

Apple

1/10 Kto by nepoznal Apple – výrobcu iPhonov či iPadov. Firmu spoluzaložil dnes už zosnulý Steve Jobs. V ktorom roku to bolo?

Foto: Shutterstock
Amazon

2/10 Známy internetový obchod Amazon patrí firme Amazon Inc. so sídlom v Seattli. Tá vznikla už v roku 1994. Kto je jej zakladateľ?

Foto: Shutterstock
Airbnb

3/10 Webová služba sprostredkujúca prenájom ubytovania – to je Airbnb, ktorého materská firma sídli v Kalifornii. Koľko vybavila služba hostí v prvom roku svojho fungovania?

Foto: Shutterstock
Cisco

4/10 Spoločnosť Cisco vyrába technologický hardware a poskytuje aj softvérové služby. Ktorú slovenskú firmu Cisco koncom roka 2020 kúpilo?

Foto: Shutterstock
Netflix

5/10 Streamovacia služba Netflix začala poskytovať predplatiteľské služby od roku 1999. Má aj svoje filmové štúdio. Ktorý seriál neprodukovala?

Foto: Shutterstock
Nicola Tesla

6/10 Výrobca elektromobilov Tesla je spájaný s investorom Elonom Muskom. Jej zakladateľom však nebol. Pomenovaná je po vynálezcovi Nicolovi Teslovi. Akej bol národnosti?

Foto: Shutterstock
Facebook

7/10 Sociálnu sieť Facebook spustil Mark Zuckerberg v roku 2004. Už o šesť rokov neskôr o tom vznikol film The Social Network. Kto ho režíroval?

Foto: Shutterstock
Microsoft

8/10 Firma Microsoft je výrobcom operačného systému Windows a produktu Office. Založil ju v roku 1975 Bill Gates. Aký cudzí jazyk okrem angličtiny ovláda?

Foto: Shutterstock
Zoom

9/10 Spoločnosť Zoom založil Eric Yuan v roku 2011 v San José. Predtým pracoval vo firme Cisco. Kde sa narodil?

Foto: Shutterstock
Intel

10/10 Intel je známy ako výrobca mikroprocesorov a iných PC komponentov. Založený bol už v roku 1968 v USA. Jeho akcie sa dnes predávajú za zhruba 44 eur. O koľko percent vzrástli za päť rokov?

Foto: Shutterstock
Hrať znova Ďalšie kvízy

Video