Vláda v stredu schválila zvýšenie platov v zdravotníctve aj napriek tomu, že sa nezhodli so samotnými zdravotníkmi. Lekári preto naďalej zbierajú podpisy pod výpovede, ktoré plánujú hromadne podať prvého októbra.

Aj napriek tomu, že šéf LOZ Peter Visolajský hovorí o nenaplnení zvyšných požiadaviek, Heger sa obhajuje tým, že za dva roky urobili pre zdravotníkov viac, ako vlády za posledných 10 rokov.

„Prežívame ťažké časy. Stále sa spamätávame z pandémie, Európa čelí energetickej kríze a náš bezprostredný sused je vo vojne. Nemôžeme všetky túžby a želania lekárskych odborov uspokojiť naraz. Jednoducho to nie je možné,“ vyjadril sa Heger prostredníctvom sociálnej siete.

„Ak lekári neodišli od pacienta doteraz a dokázali zniesť dlhé roky tolerovaný úpadok systému zdravotníctva, tak teraz k tomu nie je vecný dôvod,“ doplnil Heger.

Dôvod údajne nevidí najmä po poslednom rokovaní vlády, kedy schválili „najvyššie navýšenie platov za poslednú dekádu“. Okrem toho predseda vlády ubezpečil, že začína čas reálnej zmeny k lepšiemu.

Zdravotníkov upokojuje tým, že súčasnej vláde záleží na tom, aby zostali na Slovensku, mali vyhovujúce pracovné podmienky a boli primerane odmenení.

Ďalšie dôležité správy

Vladimír Lengvarský
Neprehliadnite

Lengvarský zisťuje situáciu v nemocniciach dotazníkmi, lekári nad jeho krokmi krútia hlavami