Nemecký internetový predajca módneho oblečenia About You plánuje vstup na akciovú burzu vo Frankfurte nad Mohanom, výťažok z predaja akcií potom hodlá použiť na expanziu v zahraničí a na rozvoj technologickej platformy pre firmy. Firma oznámila, že z predaja nových akcií chce získať najmenej 600 miliónov eur. Podľa informovaných zdrojov by ponuka mohla celý podnik ohodnotiť zhruba na tri miliardy eur.

Okrem nových akcií by svoje akcie mohli predať aj súčasní akcionári. Podnik okrem iného podporila zásielková skupina Otto a dánsky podnikateľ Anders Holch Povlson.

Za rok do konca februára firma zvýšila tržby o 57 percent na 1,17 miliardy eur. V minulom štvrťroku tiež po prvýkrát od svojho založenia vykázala pozitívny zisk pred zdanením, úrokmi a odpismi (EBITDA), povedal agentúre Reuters spoluzakladateľ firmy Tarek Müller. V tomto roku About You očakáva zvýšenie tržieb o 40 až 50 percent.

online shopping
Neprehliadnite

Po About You či Glami prichádza Zalando. Chcú byť európskou jednotkou

Müller upozornil, že európsky trh s módou má hodnotu 400 miliárd eur, z toho tovar za 75 miliárd eur sa predá cez internet. Očakáva sa, že predaj cez internet porastie ročne o desať percent.

Firma vlani expandovala na 13 nových trhov. Celkom teraz pôsobí v 23 krajinách. Viac ako polovicou sa na jej tržbách podieľajú nemecky hovoriace trhy, kde tržby vlani stúpli o 29 percent a pozitívna tam bola marža EBITDA. Vo zvyšku Európy firma zvýšila tržby o 145 percent, marža tam ale bola negatívna.

About You je módnou a technologickou firmou so sídlom v Hamburgu. V roku 2014 ju založili podnikatelia v technológiách Sebastian Betz a Tarek Müller spolu s bývalým stratégom Otto Group Hannesom Wiesom.