Nemocnica Bory otvorila svoje brány prvým pacientom pred dvomi mesiacmi. Tesne pred jej otvorením informovala nemocnica o tom, že štátna Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) po dlhých rokovaniach zazmluvnila Nemocnicu Bory. Poistenci tak mohli v danom čase navštevovať ambulancie v nemocnici. Pred následným spustením prvých chirurgických zákrokov však nemocnica informovala o tom, že tieto výkony nemá VšZP v nemocnici zazmluvnené.

Po dvoch mesiacoch ostrej prevádzky má Nemocnica Bory stále zazmluvnený rozsah poskytovaných výkonov iba od súkromných poisťovní Dôvera a Union. „Žiaľ, to isté nie je možné tvrdiť v prípade štátnej zdravotnej poisťovne, ktorá tesne pred oficiálnym otvorením zazmluvnila iba prvú časť nemocničných ambulancií a diagnostiku. Tento rozsah sa za dva mesiace nijakým spôsobom nezmenil,“ informoval hovorca siete ProCare a Svet zdravia Tomáš Kráľ.

Mestská poliklinika

Na mediálny tlak ohľadom dohody poisťovne a najmodernejšej nemocnice reagovala štátna poisťovňa tým, že má zazmluvnený dostatočný počet zdravotníckych zariadení rovnakého typu, ako je Nemocnica Bory. Ako aj špecializovaných zdravotných zariadení a takých, ktoré poskytujú komplexnú zdravotnú starostlivosť vo všetkých odbornostiach.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa