Veronika Remišová sa stala novou predsedníčkou politickej strany Za ľudí. V. Remišová  porazila svojho oponenta Miroslava Kollára v jasnom náskoku hlasov v pomere 73:36. 

Remišovú i Kollára podporili delegáti viacerých okresných snemov, ktoré sa konali pred celoštátnym snemom. V. Remišová zastupuje v líderskej pozícii Kisku po tom, čo sa po parlamentných voľbách pre zdravotné problémy stiahol z politiky.

Exprezident Andrej Kiska V. Remišovú zároveň v médiách podporil ako šéfku strany, a to tesne pred odštartovaním okresných snemov, čo prekvapilo niektorých predstaviteľov strany, ktorí to vnímali ako „korunováciu“. Upozorňovali na potrebu slobodnej voľby delegátov na sneme.

Snem strany Za ľudí, na ktorom si volili nového predsedu. Na fotke príhovor exprezidenta Andreja Kisku,.
Neprehliadnite

Andrej Kiska v politike končí kritikou vlastnej strany: Vytratila sa vzájomná jednota

V. Remišová si podľa svojich slov Kiskovu podporu váži, jej cieľom je, aby bol hlas regiónov v strane silný a akceptovaný. Podľa Kollára nastal čas predstaviť viaceré názory na budúce smerovanie strany Za ľudí „s ambíciou urobiť z našej strany stabilnú súčasť politickej scény s dvojciferným potenciálom“.

Ako možný kandidát na predsedu strany sa spomínal aj podpredseda parlamentu Juraj Šeliga. Napokon však oznámil, že si váži podporu viacerých okresov, ale o pozíciu predsedu sa uchádzať nebude. V kandidatúre podporil Kollára.

Andrej Kiska končí

Andrej Kiska potvrdil, že v politke končí pre zdravotné problémy a priestor chce nechať iným, mladším tváram. Strana podľa neho môže byť rešpektovaným, silným a uznávaným partnerom iba ak bude jednotná.

„V politike je dôležité hrať tímovo, nemyslieť na seba, na svoje PR a snažiť sa byť miláčikom médií. Chcem vám pripomenúť, že pre nás všetkých musí byť najväčšou prioritou krajina a jej ľudia. Tým musíme pomáhať a tomu podriadiť egá a ambície. Kto toto nedokáže, nemôže chcieť rešpekt u partnerov, kolegov, ani voličov. Platí to pre členov vo vláde aj pre našich poslancov,“ zdôraznil Kiska.

Na snímke podpredsedníčka vlády SR pre investície a informatizáciu Veronika Remišová (Za ľudí) pred rokovaním 24. schôdze  vlády SR v Bratislave 10. júna 2020. FOTO TASR - Pavel Neubauer
Neprehliadnite

Remišová ponúka víziu, ktorá by ani podľa základných marketingových poučiek nemala fungovať

Pripomenul, že po minuloročnom sneme si strana stanovila dve základné úlohy. "Prvou bolo pomôcť odstaviť od vlády stranu Smer-SD. Naša strana, my všetci máme na tom veľký podiel. Druhou úlohou bolo vytvoriť silný koaličný blok. Žiaľ, toto nevyšlo.

Vzájomné útoky medzi opozičnými stranami boli silné a boli jedným z dôvodov, že sa do parlamentu nedostali naši najbližší partneri - PS, Spolu a KDH. Keďže sme chceli pomôcť zmene našej krajiny, rozhodli sme sa stať súčasťou koalície, ktorú sme si v takejto podobe určite neželali," uviedol dosluhujúci predseda strany Za ľudí.

Gratulácie

Predseda vlády a líder hnutia OĽANO Igor Matovič i predseda koaličnej strany SaS Richard Sulík zablahoželali novozvolenej predsedníčke strany Za ľudí Veronike Remišovej.

„Teším sa na spoluprácu, na konci ktorej bude Slovensko, kde budeme radi žiť,“ uviedol na sociálnej sieti Matovič. Zároveň doplnil, že to nebude ľahké, ale spolu to dokážu. Na ďalšiu spoluprácu sa teší aj Sulík.

Novou predsedníčkou strany Za ľudí sa v sobotu stala vicepremiérka a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová. V sobotu ju na sneme v Trenčianskych Tepliciach zvolili delegáti strany, pričom zvíťazila nad poslancom Národnej rady SR Miroslavom Kollárom. Doteraz viedol stranu exprezident Andrej Kiska.