Lockdowny začali v Európe úradovať plnou silou. Pandémia sa nespomaľuje, skôr naopak. Vrátila sa s oveľa väčšou intenzitou ako vlani, kedy si mnohí mysleli, že si môžu azda vydýchnuť. Nemôžu.

Terasy reštaurácií bratislavského Starého mesta okolo dvadsiatej hodiny, od kedy platí štátom nariadený zákaz vychádzania.
Neprehliadnite

Slovensko v covidovom pekle opäť zavádza lockdown. Podľa WHO je celá Európa epicentrom nákazy

Objavili sa nové varianty agresívnejších koronavírusov, rekordné prírastky infikovaných, kolabujú nemocnice. Situácia je vážna. Odborníci už verejne priznávajú, že prídu ďalšie vlny pandémie a nové vírusy, napríklad v Izraeli už majú piatu vlnu.

Zdravotnú starostlivosť to vraj neohrozí.
Neprehliadnite

Vláda omieľa povinné očkovanie a Rakúsko jej hrá do kariet. Problém je však inde

Lockdowny sa prejavujú v štátoch EÚ rôzne, aktuálne je ich zhruba osem. Najväčšiu pozornosť vzbudzuje celoštátny lockdown v susednom Rakúsku, ktorý platí pre očkovaných i neočkovaných. Ako zatiaľ jediní v Európe tam začnú vyžadovať povinné očkovanie proti covidu od februára 2022.

Na snímke minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO) počas mimoriadnej schôdze Národnej rady SR k jeho odvolávaniu z kresla ministra financií 29. júna 2021 v Bratislave. Mimoriadna schôdza Národnej rady (NR) SR, na ktorej chce opozícia odvolávať ministra financií Igora Matoviča (OĽANO), má byť napokon v stredu (30. 6.) od 12.00 h. Pre neuznášaniaschopnosť pléna sa totiž v utorok nekonala. FOTO TASR – Jakub Kotian
Neprehliadnite

Očkovacia lotéria sa skončila, prichádza daňová. Z konateľov budú odídenci, ak klamú štát

Tí ľudia, ktorí na túto „ponuku“ dobrovoľne nasilu nepristúpia, dostanú vysoké pokuty, dokonca im hrozí možnosť odňatia slobody. Kritická situácia vyžaduje kritické riešenia, uvádzajú politici. Je pravdou, že mnohí na svoju funkciu ešte nedozreli.

Na snímke zľava minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO) a hlavný hygienik SR Ján Mikas. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Z povinného očkovania by sa niektorí vykúpili za cenu obmedzení. V hre zostáva aj odškodnenie

Najskôr obmedzenia, neskôr sa uvidí

Náš rezort zahraničných vecí slovami štátneho tajomníka Martina Klusa už otvorene hovorí, že toto je reálny scenár aj pre ostatné krajiny, Slovensko možno nevynímajúc. Dôvodom je nízka zaočkovanosť okolo 43 percent.

Holanďanom začal čiastočný lockdown, na vine je rekordný nárast prípadov.
Neprehliadnite

Cukor došiel, strieda ho bič. Očkovací predátori uviazli v lockdownoch, Slovensko tiež

Zatiaľ vláda Eduarda Hegera zavádza dočasný lockdown pre nezaočkovaných, prakticky zo dňa na deň. Hlavný hygienik postupne počas víkendu vydá vyhlášky ako na bežiacom páse, pričom nové opatrenia budú platiť od najbližšieho pracovného dňa, okrem zmeny podmienok na pracoviskách.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa