Aký podiel na aktuálnej inflácii odhaduješ, má agresia Ruska?
Myslím si, že mierne väčší podiel je na strane aktivít centrálnych bánk.

Veríš, že centrálne banky a ECB urobia dobré kroky?
Verím, že áno. Verím, že sa budú snažiť robiť dobré kroky.

Aký máš názor na euro a jeho stabilitu?
Európa má silnú, aj keď nie až tak konkurencieschopnú ekonomiku. Euro je silná mena, druhá najdôležitejšia v medzinárodnom obchode a vidím ho ako stabilnú menu.

Nesúhlasím, keď niekto hovorí, že teraz príde pád eura alebo dolára. Toto je niečo, čo nepríde zo dňa na deň, ani z mesiaca na mesiac. Aby mena padla, musí jej pozícia rokmi klesať - už tento pokles je pád meny. Nie je to však o tom, že včera bolo všetko v poriadku a zajtra mena nemá hodnotu.

Je dôležité chcieť vedieť, aká bude inflácia?
Nie. Rovnako ako nie je potrebné vedieť, kde sa budú na konci roka nachádzať trhy. Ak investujeme dlhodobo, je to len jedna epizóda v našich životoch a dobre nastavená investičná stratégia nám pomôže prečkať aj toto obdobie.

Ako aktuálne ideálne investovať?
Neexistuje jeden jediný správny návod. Jedna z dobrých možností je pokračovať bezo zmeny v nastavenej investičnej stratégii, ak človek investuje podstatnú časť portfólia do akcií a ideálne aj pravidelne prikupuje. Druhá možná vhodná stratégia je prikúpiť aj aktíva, o ktorých vieme, že ich reálne výnosy sú vyššie ako úroveň inflácie. Patria medzi ne ropa, komodity a zlato.

V diskusii sa ďalej dozviete:

Ako by sme sa mali postaviť k aktuálnej a hroziacej budúcej inflácii?

Čo môže proti výraznej inflácii robiť obyčajný človek?

Nehrozí pri aktuálnej inflácii, že sa niektorí ľudia snažia zbrkle investovať a naopak stratia, lebo kvôli vysokej inflácii idú to zvýšeného rizika?

Čo robíš, aby si nerobil zbrklé rozhodnutia?

Aké ,,dobré" možnosti sa ponúkajú?

A mnoho ďalšieho.

Upozornenie

Upozornenie: Redakcia sa nemusí stotožňovať s názorom autora