Krajina sa čoraz viac zahaľuje do tmy a s ňou aj väčšina regiónov po celom Slovensku. Ekonomika v nich ide dole vodou, firmy vyťahujú z vrecka posledné úspory a čakajú na pomoc štátu, ktorý, obrazne povedané, nevie kam z konopí.

Vladimír Lengvarský Ján Mikas
Neprehliadnite

Vláda zavádza režim tvrdej ruky. Hlavný hygienik bude opäť diktovať scenáre, pocítia to mnohí

A tak namiesto systémových krokov či debát na rôznych odborných úrovniach, prichádza s novinkami na poslednú chvíľu, ktoré majú raz opäť všetkých zachrániť pred ďalšou, už treťou vlnou pandémie.

Na snímke podpredseda vlády SR a minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO). FOTO TASR - Martin Baumann
Neprehliadnite

Zmena platov podľa Matoviča. Bonusy nevykryjú, o čo štát ľudí pripraví, bohatší si prilepšia

Dozor bude na každom rohu

Čierne okresy, ktorých je v súčasnosti väčšina, si to odskáču najviac. Očkovaní a ľudia, ktorí prekonali covid-19, zrejme budú v čiernych okresoch môcť navštevovať reštaurácie či ubytovacie zariadenia.

Holanďanom začal čiastočný lockdown, na vine je rekordný nárast prípadov.
Neprehliadnite

Cukor došiel, strieda ho bič. Očkovací predátori uviazli v lockdownoch, Slovensko tiež

Niektorí to vítajú, aby sa im v podnikaní aspoň trocha rozviazali ruky, iní sú skeptickejší, keďže im to nepokryje mnohé ďalšie náklady a zvažujú, či sa im takto oplatí fungovať.

Na snímke predseda vlády SR Eduard Heger FOTO TASR - Dano Veselský
Neprehliadnite

Alibizmus vlády pri čerpaní péenky. Žiadna pandemická dávka, zrušia ju, vraj je nepotrebná

Odpovede sa im v tejto situácii hľadajú ťažko, keďže je predpoklad, že tretia vlna ich bude kváriť zhruba ďalšie tri až štyri mesiace. To všetko pri znížených tržbách, vyšších cenách energií a vstupných nákladov, obmedzenom počte klientov, na krku s dlhmi a novými opatreniami štátu, ktorý ich zavádza často zo dňa na deň.

Igor Matovič
Neprehliadnite

Matovičova daňová brigáda. UNITAS zavedieme jedným vrzom, zrušíme výnimky, urobíme šou

Povzbudiť ich asi malo, že došlo aj k úprave schéme Prvej pomoci, ale len v pár kozmetických bodoch – len aby sa nepovedalo. Vláda však pritvrdzuje v ďalších smeroch. Najnovšie novelizovala zákon v súvislosti s treťou vlnou, ktorý v sebe obsahuje desiatky ďalších právnych predpisov.

Heger si za reformou nemocníc stojí, Lengvarský by sa podľa neho nemal vzdávať.
Neprehliadnite

Zabudnite na tretiu vlnu covidu, budú ďalšie. Údiv očkovacích premiantov, Izrael ukázal trendy

Niektorí ho nazývajú zlepencom, ktorý prešiel za pár dní v skrátenom konaní, bez akéhokoľvek odborného či sociálneho dialógu. Ten poslanci vlády Eduarda Hegera využívajú len v rámci predvolebných marketingových sľubov, inak im sú im diskusie prakticky nanič.

Na snímke minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO) počas mimoriadnej schôdze Národnej rady SR k jeho odvolávaniu z kresla ministra financií 29. júna 2021 v Bratislave. Mimoriadna schôdza Národnej rady (NR) SR, na ktorej chce opozícia odvolávať ministra financií Igora Matoviča (OĽANO), má byť napokon v stredu (30. 6.) od 12.00 h. Pre neuznášaniaschopnosť pléna sa totiž v utorok nekonala. FOTO TASR – Jakub Kotian
Neprehliadnite

Očkovacia lotéria sa skončila, prichádza daňová. Z konateľov budú odídenci, ak klamú štát

Vidieť to pri rôznych navrhnutých vládnych reformách, ktoré reformami v skutočnosti nie sú, nech sa im pridelí akákoľvek pekná nálepka.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa