Zamestnávatelia stále od uchádzačov najviac vyžadujú prax. Ukazuje to analýza zručností v pracovných inzerátoch spoločnosti Profesia. Druhou najžiadanejšou požiadavkou je anglický jazyk. Okrem toho sú však veľmi dôležité kritické myslenie, programovanie, ochota učiť sa, MS Office, analytické zručnosti, kreativita, zvládanie stresu či problem solving. Tieto a mnohé ďalšie zručnosti patria medzi najžiadanejšie v súčasných pracovných ponukách.

Po ročnej prestávke spôsobenej pandémiou, prináša spoločnosť Profesia naspäť do Bratislavy pracovný veľtrh Profesia days. Zamestnávatelia a uchádzači sa stretnú naživo už 18. a 19. mája v Nivy centrum na Mlynských nivách v Bratislave. Novinkou na tohtoročnom festivale práce bude Skill Lab. Miesto, kde si návštevníci môžu na podujatí otestovať a rozšíriť svoje zručnosti. Vyskúšať si budú môcť aj interakciu s umelou inteligenciou, virtuálnu realitu či 3D tlač.

Okrem toho si návštevníci môžu prísť vypočuť zaujímavé a inšpiratívne prednášky od slovenských osobností aj odborníkov z trhu práce; a získať cenné kariérne rady.

Z našich dát vieme, že pre uchádzačov sú najdôležitejšie informácie v pracovnej ponuke výška ponúkaného platu, dostatok informácií o náplni práce, miesto výkonu práce či ponúkané zamestnanecké benefity. Na tieto, aj ďalšie otázky sa môžu prísť osobne opýtať viac ako 70 firiem, ktoré hľadajú nových zamestnancov.

Vysoký počet ponúk hlavne v Bratislavskom kraji predstavuje pre záujemcov naozaj široký výber pracovných pozícií. Nezamestnanosť pomaly klesá a naopak ponúkaná priemerná mzda postupne narastá. Zamestnávatelia robia všetko pre to, aby oslovili šikovných ľudí. Preto ak uvažujete nad zmenou práce, zaregistrujte sa; a navštívte Profesia days v Bratislave.

Profesia.sk
Zdroj: Profesia.sk
Dominika Macháčová

Pracuje ako dátová analytička spoločnosti Profesia, kde sa zaoberá najmä dátami o pracovnom trhu. Je absolventkou Fakulty matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave, odboru manažérska matematika.

Upozornenie

Upozornenie: Redakcia sa nemusí stotožňovať s názorom autora