Ja napíšem status potom, ako odídem z pracovnej porady, kde sa mi evidentne niečo nepáči. Môj kolega mi odpovie rovnako a následne obaja diskutujeme cez online svet. Presne takto vyzerá „pokojná nedeľná“ komunikácia premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) a ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS).

„Veľmi ma prekvapilo, že nikto z odborníkov nemá dáta. Nevieme, koľko z nakazených chodí pravidelne do fitnescentra, divadla, reštaurácií," posťažoval sa R. Sulík. Premiér reagoval rovnakou mincou. „Sú ľudia, ktorí sa aj v mimoriadne ťažkej situácii nevedia správať ako zodpovední politici. A veľmi ma to mrzí,“ reagoval Matovič. 

Na snímke zľava Dávid Strelec zo Slovenska a Sabuhi Abdullazade z Azerbajdžanu počas zápasu 2. skupiny kvalifikácie ME 2021 hráčov do 21 rokov vo futbale Slovensko - Azerbajdžan 8. októbra 2020 v Nitre. FOTO TASR - Henrich Mišovič
Neprehliadnite

Od 15. októbra platí zákaz športových podujatí, výnimku dostalo 5 líg

Obaja si následne ešte hodnú chvíľu vymieňali názory cez komentáre a reakcie.  Nosnou témou sporu sú pritom opatrenia, či neopatrenia pri pandémii ochorenia Covid-19. Nejde o nič menšie, ako o chod celého Slovenska, teda o to, ako bude vyzerať situácia o mesiac či dva. Ak sa doteraz vládni predstavitelia sťažovali, že občania ich odporúčania nerešpektujú, tak tu majú jasné vysvetlenie.

Každý človek, ktorý má štipku zdravého rozumu si totiž pri pohľade na víkendovú diskusiu oboch kohútov musí klepkať nechápavo prstom po čele. Tieto výmeny názorov pred očami verejnosti sú navyše živnou pôdou pre všetky konšpiračné teórie.

Hlas-SD sa ohradil voči slovám premiéra o tom, že spochybňujú nosenie rúšok
Neprehliadnite

Hlas-SD kritizuje opatrenia prijaté v súvislosti s novým koronavírusom

Ľudia sa majú na svojich lídrov, respektíve volených zástupcov vedieť spoľahnúť a nie si čítať na internete o hašterení dvoch malých detí na pieskovisku o to, ktorá formička viac pomôže. Páni by si mali čím skôr uvedomiť kam sa takýmto správaním dostaneme, v opačnom prípade je nevyhnutné pekne poprosiť Marka Zuckerberga aby zasiahol a radšej nám to tu na chvíľu vypol.