Twitter sa práve stal prvou veľkou sociálnou sieťou, ktorá umožňuje majiteľom účtov prijať od svojich fanúšikov príspevky v bitcoinoch. Funkciu finančných príspevkov v klasických menách sieť testovala už niekoľko mesiacov,  teraz ju uvoľnila s možnosťou platby v kryptomene pre používateľov zariadení od Apple.

Zákulisie za „prepitným“ na Twitteri

Účty, ktorým možno týmto spôsobom prispieť na ich činnosť, sú označené ikonou dolárovej bankovky. Twitter myslel aj na tých, ktorí o príspevky nestoja, a pridal možnosť odstránenia tejto ikony.

Sieť žiadne platby, či už kryptomenové alebo v klasických menách, nespracúva priamo. Spolupracuje napríklad so službami Venmo či Cash app, pričom celkovo ich je deväť.

Bitcoin
Zdroj: TREND

Platby v bitcoinoch možno vykonávať prostredníctvom apky Strike. Ide o kryptopeňaženku, ktorá beží na protokole Lightning Network. Ten má umožňovať rýchlejšie a lacnejšie bitcoinové transkacie. Zaujímavé je, že firma, ktorá za protokolom stojí, je financovaná generálnym riaditeľom Twitteru a známym miliardárom Jackom Dorseym.

ECB chce skrotiť kryptomeny
Neprehliadnite

Zarábajte na bitcoine, kým sa to dá. Hľadáčik úradov sa otočil na kryptomeny

Ten je známy svojou obľubou bitcoinu a v júni vo svojom tweete prehlásil, že „je to iba otázka času“, kým začne Twitter podporovať platby pomocou protokolu Lightning Network.

Aplikácia Strike funguje takmer v celých USA

Strike na príspevky twitterovým účtom si momentálne môžu užívať používatelia zariadení s iOS takmer v celých Spojených štátoch. Výnimkou sú štáty New York, Havaj a – prekvapivo – Salvádor.

Daymak Spiritus
Neprehliadnite

Chcete ťažiť bitcoin aj pri parkovaní auta? Kúpte si Daymak Spiritus. Stojí iba 17-tisíc eur

Práve v Salvádore nedávno zaviedli bitcoin ako oficiálnu menu, čo vyvolalo veľkú nevôľu a protesty zo strany obyvateľstva krajiny. Väčšina z nich totiž ani netušila, čo je to bitcoin.

KK25 San Salvador - Nápis
Zdroj: Salvador Melendez

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa