Predplatiť TREND
Predplatiť TREND

#Karol Galek

Richard Sulík Karol Galek

Vláda REAGUJE na OHROZENIE dodávok PLYNU: Nenecháme sa VYDIERAŤ od Putina, TU je dôvod!

Ruský prezident Vladimir Putin (69) prešiel voči Európe do rázneho ekonomického protiútoku. Po tvrdých sankciách Európskej únie (EÚ) chce, aby mu „znepriatelené“ krajiny platili za plyn v rubľoch! Slovensko je pritom od ruskej suroviny extrémne závislé a zásobníky nie sú práve najplnšie. Napriek tomu sa zdá, že existujú plány, ako komplikovanú situáciu vyriešiť.

Na snímke je Karol Galek slovenský energetik, geológ a politik, súčasný štátny tajomník Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky.
Online

Báť sa, či nebáť sa? O škrtení energetických dodávok z Ruska hovorí expert Galek

Slovensko, Maďarsko a Poľsko majú extrémnu závislosť od ropy a plynu z Ruska. Aj ratingová agentúra Moody's upozornila investorov na najväčšiu zraniteľnosť týchto krajín. Slovensko má podľa údajov ministerstva hospodárstva 100 % závislosť od ruskej ropy a jadra, 85 % závislosť od ruskej ropy. Čo to znamená? Máme sa báť, že Putin priškrtí kohútiky? Odpovedá Karol Galek, štátny tajomník ministerstva hospodárstva.

Schröder: Zasadá v dozornej rade Nord Streamu aj ruského energetického koncernu Rosnefť.

Odborník varuje: Kým Západ špekuluje, ako vypne ruský plyn, Putin môže urobiť TOTO!

Ani štvrtý balík sankcií Západu nezastavil Putina pred ďalšími útokmi na Ukrajine. Čoraz častejšie sa preto skloňuje najtvrdšie opatrenie - bojkot ruskej ropy a predovšetkým plynu, čo by Moskvu pripravilo o peniaze, ktorými financuje vojnu. Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) ale upozorňuje, že by nás to bolelo viac ako Putina. V hre je tiež scenár, že kohútiky vypne samotné Rusko v reakcii na západné sankcie. Pozrite sa, čo by to znamenalo pre slovenské domácnosti a firmy.


Video