Firmy musia s daniarmi komunikovať elektronicky, oni s nimi zatiaľ nie. Takto v súčasnosti vyzerá komunikácia zo strany daňových úradov voči daňovníkom, fyzickým či právnickým osobám. Od budúceho roka však dôjde k výrazným zmenám. Tento krok bude prebiehať inak. Nie cez portál Finančnej správy, ako by niekto automaticky predpokladal. TREND odhalil viac.

Na snímke minister financií Igor Matovič (OĽaNO) prichádza na 33. rokovanie vlády SR 29. septembra 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Pavel Neubauer
Neprehliadnite

Veľké prebudenie pri e-faktúrach. Matovič odsleduje každého, ohlásil však obrovské zmeny

Elektronická komunikácia s finančnou správou (FS) SR šetrí čas a daňové povinnosti klientov. Mnohé záležitosti si vybavia daňovníci z pohodlia domova, bez potreby fyzicky navštíviť daňový úrad. S FS komunikovalo vlani elektronicky zhruba 740-tisíc fyzických a právnických osôb. 

TREND: PETER KULICH
Neprehliadnite

Maďarský model e-faktúr zostal. Megalomanské plány musí vystriedať realita

Túto povinnosť majú zo zákona všetky právnické osoby zapísané v obchodnom registri (od 1.1.2018), ale aj všetky fyzické osoby – podnikatelia, ktorí sú registrovaní pre daň z príjmov (od 1.7.2018) už pár rokov. Oni síce naďalej budú s daniarmi komunikovať cez portál FS, ona si však zvolila iný spôsob komunikácie s nimi.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa