Tradičné letné výjazdy slovenských dovolenkárov tento rok narušila pandémia. Napriek tomu, že nie v každej krajine je nebezpečná nákaza pod kontrolou, sa aj počas najbližších týždňov chystá množstvo Slovákov na zahraničnú dovolenku s vlastným vozidlom. Pri prípadných problémoch s autom sa však môže dovolenka poriadne predražiť.

policajná hliadka počas kontroly vodičov
Neprehliadnite

Zelená karta k povinnej poistke zmení farbu. Šoféri si ju budú môcť vytlačiť

Aj za hranicami sa totiž môže stať škodová udalosť alebo krádež. Majiteľov navyše aj niekoľko mesiacov po dovolenke môže doma prekvapiť list s mastnou pokutou. Čo treba vedieť o dopravných predpisoch, ako sa zachovať pri škodovej udalosti alebo dopravnej nehode a aká poistka pokryje prípadné škody na aute v zahraničí?

Volať či nevolať políciu?

Nehoda sa môže stať za akýchkoľvek okolností. Treba však vedieť rozlišovať, v ktorých prípadoch je nutné na miesto udalosti privolať policajnú hliadku. Vo všeobecnosti platí, že k nehode sa musí privolať polícia, ak je niekto zranený alebo usmrtený, prípadne je pod vplyvom návykových látok alebo sa poškodil verejný majetok ako napríklad dopravné značky.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa