Ceny prenájmov prestali prudko klesať. Je to dobrá správa pre ľudí, ktorí prenajímajú byt. Na tom, že kupovať byt na prenájom nemusí byť dobré rozhodnutie sa však nič nemení. Nehnuteľnosti sú v súčasnosti relatívne drahé, automaticky teda klesá výnosnosť tohto aktíva.

Pokles sa zastavuje

Ceny prenájmov sa postupne stabilizujú. Relatívne najhoršia je situácia majiteľov dvojizbových bytov. Vo väčšine okresov ceny podľa údajov portálu Nehnuteľnosti.sk ešte mierne klesajú, ale pokles neprekračuje mieru päť percent. „V niektorých regiónoch dokonca mierne vzrástli. Najvýraznejšie v lukratívnych štvrtiach Košíc, kde sa dostávajú na trh nedávno dokončené novostavby a Prešov evidentne ovplyvnili rekreačné nehnuteľnosti v Tatrách,“ vyplýva zo stanoviska portálu Nehnuteľnosti.sk.

Na ilustračnej  leteckej snímke panelové domy v bratislavskej mestskej časti Petržalka.
Neprehliadnite

Hoci hypotéky sú na Slovensku lacné, bývanie je nedostupné

Výraznejší rast majú za sebou ceny prenájmov trojizbových bytov. „Rast prenájmov väčších bytov v lete čiastočne ovplyvnili aj rekreačné nehnuteľnosti, priemer však dvíhajú aj investičné byty v čerstvo dokončených developmentoch, ktoré sa postupne dostávajú na realitný trh,“ vysvetľuje Michal Pružinský, analytik portálu Nehnuteľnosti.sk.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa