Začiatkom septembra sa po viac ako roku veritelia Arcy Capital Slovakia (ACS) dočkali ozdravného plánu, ako sa zadlžená firma chce z obrovských dlhov dostať. Dostali na stôl reštrukturalizačný plán. Lenže už vtedy naznačovali, že s ním nie sú spokojní a majú k nemu množstvo pripomienok. Po jeho predložení mali 15 dní na jeho pripomienkovanie.

O pláne reštrukturalizácie sa hlasovalo v pondelok 27.9. a podľa zdrojov TRENDu veriteľský výbor zahlasoval jednohlasne za jeho prepracovanie. TREND už zistil aké konkrétnejšie výhrady majú veritelia k forme oddlženie Arcy.

Hlavnými piliermi plánu je konsolidácia a ďalší rozvoj biznisov Arcy v energetike, automotive či retaili a ich príprava na vstup strategických partnerov v priebehu nasledujúcich piatich rokov, pričom zvyšné aktíva budú po konsolidácii speňažené, píše sa v pláne. Arca vlastní napríklad sieť potravín Delia, tepelné elektrárne či výrobcu automobilových súčiastok.

Výhrady veriteľov

Podľa informácií TRENDu z veriteľského prostredia s plánom nie sú spokojní najmä zástupcovia drobných veriteľov. Konkrétne ide o dvoch členov veriteľského výboru Vladimíra Kozového a Ľudovíta Olejára. Obaja sú zastúpení advokátskou kanceláriou Fardous Partners. Títo namietajú najmä navrhovanú výšku uspokojenia nezabezpečených veriteľov, ktorú považujú za nízku. Ak by bol plán urobený lepšie, tak by nezabezpečení veritelia mohli podľa nich dostať vyššie uspokojenie ako sľubovaných 67 percent.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa