Prešiel už viac ako rok, odkedy sa prevalili finančné problémy skupiny Arca. A až teraz sa veritelia dočkali jej plánu na ozdravenie. Prečo to trvalo tak dlho?

Manažéri Arcy sa obhajujú tým, že jej vlastnícka štruktúra je veľmi zložitá. Nuž, v tomto majú pravdu. Lenže spleť desiatok dcér roztrúsených po Slovensku, Česku, ale aj na Cypre či Malte stvorili oni. To, že sa do tejto pavučiny teraz sami zamotávajú, je jedine ich problém.

nova arca
Neprehliadnite

Arca stále naťahuje čas. Dodala veriteľom plán na oddlženie, ktorý vyvoláva množstvo otázok

Veritelia zatiaľ za rok a pol sledovali mediálne vojny súčasných a bývalých majiteľov Arcy, čítali o podozreniach z vyvádzania majetku skupiny, ale aj slabú až drzú komunikáciu firmy s nimi. Nie div, že sú netrpezliví. Reštrukturalizačný plán ich obavy z toho, či niečo z Arcy dostanú späť, ani trochu nerozptýlil.

S plánom nie sú spokojné banky ako zabezpečení veritelia ani zástupcovia drobných veriteľov. Zdá sa, že sa bude ešte prerábať, čo k súčasnej neistote pridá ďalšie obavy, či firma reštrukturalizáciu vôbec zvládne. Ak nie, nasleduje konkurz. Plán na ozdravenie Arcy opisuje, ako sa budú uspokojovať veritelia. A hlavne z čoho. Odpredajú sa napríklad niektoré developerské projekty. 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa