V dnešných pohnutých časoch prináša aspoň jeden segment z technologického sektora pozitívne správy. Zatiaľ čo Rusko bojuje o ovládnutie ukrajinských miest a západní spojenci na neho uvaľuje sankcie, analytici cítia, že kybernetické útoky ako odplata za ekonomické postihy zo strany jedenástej najväčšej svetovej ekonomiky, budú narastať a dodajú vojne ďalší rozmer.

S každým ďalším dňom eskalujúceho napätia sa stáva aj kybernetická sféra zraniteľnejšou. Kybernetické útoky bude Rusko určite aj naďalej využívať a očakáva sa, že nielen na ukrajinské digitálne ciele.

Odvetné opatrenia proti sankciám, ktoré na Rusko uvalili západné krajiny, spustia sériu kybernetických útokov proti nim. Tento fakt by mal prinútiť svetové spoločnosti a vládne organizácie v USA a Európe, aby posilnili svoju kybernetickú obranu.

Správa Cybersecurity Ventures ukazuje, že náklady na kybernetickú bezpečnosť s cieľom zamedziť počítačovej kriminalite na celom svete stúpnu o 15 percent ročne a do roku 2025 dosiahnu 10,5 bilióna dolárov, čo je výrazný nárast z troch biliónov dolárov v roku 2015. Prieskum medzi viac ako 2-tisíc riaditeľmi pre informačné technológie zistil, že kybernetická bezpečnosť je ich najvyššou prioritou. 

Keď je krv v uliciach, odvážni investori zbystria pozornosť.  

Útočník nespí

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa