Na finančnom trhu rotuje obrovský kapitál. Nápadne sa to podobá tomu, čo tu bolo takto presne pred rokom. Technológie sa začali prepadávať a strácali prechádzajúci náskok oproti ostatným sektorom finančného trhu.

Tentokrát už naozaj

Minulý rok v lete sa napokon situácia otočila. Technologické a zelené akcie aj kryptomeny si užili druhé kolo bujarej oslavy extrémnych ziskov. Tento rok však pravdepodobne k nijakej otočke nedôjde a rotácia bude o to silnejšia. Prečo? Vlani existovala nádej, že z dôvodu rastúcej dostupnosti vakcín sa pandémia covidu-19 čoskoro skončí a život sa z virtuálneho sveta vráti späť do toho reálneho.

Fakt, že sa objavili nové varianty koronavírusu, ktoré mutovali predovšetkým v oblastiach s nižšou vakcináciou, a následne ohrozovali aj viac zaočkované krajiny, však tieto nádeje zmarili. Tentokrát sa už ale skutočne zdá, že pandémia má svoje najsilnejšie obdobie za sebou. Viaceré krajiny úplne rušia obmedzujúce opatrenia. Prichádza inflácia a veľký obrat v postoji centrálnych bánk.

Zisky hneď, nie zajtra

Investori, ktorí sú na trhu pár rokov, očakávajú, že vývoj, ktorý zažili počas pandémie, bude pokračovať aj naďalej. Skúsení investori vedia, že to bolo len isté obdobie trhu a teraz už prichádza iné. A to si vyžaduje úplne odlišný prístup.

Doteraz sa dôraz kládol najmä na očakávania a budúcnosť, teraz je dôležitá tvrdá realita. Každá kvalitná spoločnosť, ktorá prežila obdobie ekonomického poklesu, úspešne sa pobila s konkurenciou a dokázala zákazníkom ponúknuť zaujímavý produkt, o ktorý je záujem, má pravdepodobne schopný manažment. Ten dokáže firmu, ktorá už má čo to za sebou, previesť aj cez ďalšie náročné obdobia, ktoré ešte len nastanú.

Peniaze v bezpečí

Spoločnosť, ktorá nespí na vavrínoch a svoj produkt neustále vylepšuje, aby si udržala náskok pred konkurenciou, je kvalitná spoločnosť. Ideálna je taká, ktorá má konkurenčnú výhodu, ktorú je veľmi ťažké napodobniť.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa