Keď sa dvaja investiční matadori navzájom častujú uštipačnými poznámkami, drobní investori môžu byť zmätení. Majú veriť „otcovi“ v podobe Michaela Burryho, ktorý predpovedal krach hypotekárneho trhu v roku 2008 alebo „mame“ Cathie Woodovej (na snímke vpravo), ktorá vedia úspešný ETF fond Ark Innovation zameraný na technologické firmy?

Práve títo dvaja sa pustili do slovnej prestrelky v médiách aj na sociálnych sieťach okolo investovania do ETF fondov. Práve Burryho hedžový fond začal vsádzať na pokles ceny akcií Woodovej ETF fondu. A to vôbec nie v malom. Jeho Scion Asset Management nakúpil medvedie pozície na opciách v hodnote takmer 31 miliónov dolárov voči viac ako 235-tisícom akciám Ark Innovation ETF, všimol si Wall Street Journal.

inflation and deflation graph
Neprehliadnite

Víťazi a porazení na burzách: Taxi služby Uber a Lyft ožívajú, ich akcie však nie

M. Burry nie je sám, kto si myslí, že Woodovej ETF fond stratí skôr či neskôr hodnotu. Podobné pozície nakúpili v stovkách miliónov dolárov aj iné veľké hedžové fondy.

Otočená šťastena?

Woodovej fondu sa pritom vlani aj na začiatku tohto roka veľmi darilo, keďže vsadil na rastúce akcie automobilky Tesla či platobnej firmy Square. Vlani sa, po počiatočných prepadoch pre začínajúcu koronakrízu, jej inovatívny ETF fond spamätal a na konci roka už vzrástol o 150 percent. Podarilo sa to aj vďaka investíciam do online video platformy Zoom.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa