Pri bezplatných účtoch si treba dávať pozor najmä na výbery z bankomatov. Na rozdiel od klasických balíkov služieb je v nich často obmedzený počet výberov či stanovená minimálna suma, ktorú treba vybrať.

Internetová banka mBank ponúka bez mesačných poplatkov účet mKonto. Zadarmo je len vtedy, ak klient kartou uskutoční mesačne platby aspoň vo výške 70 eur. V opačnom prípade mu peňažný ústav naúčtuje poplatok za vedenie karty vo výške 1,30 eura.

Radšej bez karty

Predražiť sa môže aj výber hotovosti. Klienti majú síce zadarmo výbery zo všetkých bankomatov, ale len vtedy, ak si z nich vyberú aspoň 70 eur. V prípade, že si z bankomatu vytiahnu menšiu čiastku, bude ich to stáť jedno euro.

Banka sa týmto spôsobom snaží motivovať klientov, aby svoj účet aktívne využívali. Stanovenie minimálnej sumy bezplatného výberu zase obmedzuje počet výberov. Keďže mBank nemá vlastné bankomaty, musí iným spoločnostiam platiť za použitie ich bankomatov. Ak chce mať niekto mKonto len ako rezervný účet, je pre neho lepšie, ak oželie platobnú kartu. Potom sa nemusí obávať toho, že by platil mesačný poplatok za jej vedenie.

Iným spôsobom na to ide Fio banka. 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa