Priaznivci virtuálnych mien musia opäť stráviť výrazný pokles hodnoty bitcoinu. Spolu s bitcoinom klesajú aj ďalšie virtuálne meny. Vývoj etherea ukazuje, že trhová dvojka aktuálne nestráca hodnotu tak rýchlo ako bitcoin.

Obidve meny dosiahli svoje historické maximum minulý mesiac vo veľmi podobnom čase v novembri tohto roka. Počas stredy 10. novembra sa bitcoin vyšplhal na 68 789,63 dolára za jednotku a odvtedy, teda zhruba počas ďalšieho mesiaca, sa jeho hodnota prepadla až o 29 percent na zhruba 49 200 dolárov za jednotku. Prepad bol pritom ešte výraznejší, keďže počas 4. decembra klesla až k hranici 47-tisíc dolárov za jeden bitcoin.

Bitcoin
Neprehliadnite

V Salvádore má vzniknúť kryptomenové mesto. Nebudú v ňom dane

Mena ethereum sa na svoje maximum dostala rovnako 10. novembra tohto roku. Aj táto mena klesala, pretože, ako to už býva zvykom, iné meny rastú a klesajú spolu s bitcoinom. Najväčší tlak je práve na najvýznamnejšiu kryptomenu, preto aj ethereum neoslabilo tak výrazne ako bitcoin. Od svojho maxima vo výške 4 859,50 dolára za jednotku klesla hodnota tohto aktíva približne o 11,6 percenta na 4 293,32 dolára za kus.

Prichádza neisté obdobie

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa