Trh s virtuálnymi menami sa oslabil. Dôvodom je črtajúca sa realitná kríza v Číne. Opäť sa ukazuje, že bitcoin nie je imúnny voči udalostiam v reálnej ekonomike. Virtuálne meny sú pre mnohých investorov atraktívne práve preto, že majú povesť aktíva, ktoré dokáže odolávať krízam.

WA 3 archív New York - Na archívnej snímke zo 17. mája 2018 je logo amerického obchodného reťazca Walmart na newyorskej burze. Trojica pobaltských štátov sa obrátila na americký obchodný reťazec Walmart so žiadosťou, aby stiahol z predaja a prestal vyrábať tovary svojej značky s použitím sovietskej symboliky a nápisu USSR (skratka ZSSR v angličtine).  Estónsko, Litva a Lotyšsko boli násilne pripojené Moskvou v roku 1940 a súčasťou Sovietskeho zväzu zostali až do jeho rozpadu v roku 1991 - s výni
Neprehliadnite

Kryptotrhom zatriasla lož o litecoine a Walmarte. Zakladatelia meny ju omylom šírili tiež

K aktuálnemu oslabeniu bitcoinu prispeli problémy mamutieho čínskeho developera Evergrande. Táto spoločnosť vytvára od začiatku týždňa na trhoch rozruch, keďže panuje presvedčenie, že je na pokraji bankrotu. Jej dlh sa pohybuje na úrovni približne 300 miliárd dolárov a až 83 miliónov dolárov je splatných ešte tento týždeň. Ďalších 42,5 miliónov dolárov je splatných neskôr, ale v septembri.

Klesol nielen bitcoin

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa