Druhá vlna pandémie sa už podľa niektorých odborníkov začala a majú o tom svedčiť aj stovky nových prípadov naprieč Európou. Súčasné označenie krajín ako „červené“ či „zelené“ je pritom veľmi chaotické.

Krajiny, ktoré zasiahla druhá vlna pandémie v tisíckach, sú stále označené ako bezpečné – zelené a naopak, krajiny, kde je situácia stabilizovaná, sú klasifikované ako nebezpečné – červené.

Dôkazom je Španielsko, kde úrady počas dnešných dní evidujú stovky, podľa niektorých zdrojov až tisícky prípadov nákazy, ale Slovensko ho stále považuje za bezpečnú krajinu. Znamená to, že ak sa niekto vráti zo slnečnej Valencie, nebude musieť ísť na Slovensku do karantény alebo predložiť negatívny test na ochorenie Covid-19.

Môže sa tak, aj napriek dramatickej situácii v Španielsku, voľne pohybovať. To, samozrejme, zvyšuje riziko nákazy na Slovensku. Tak isto je na tom Veľká Británia, ktorá má v Európe druhý najvyšší počet nakazených ľudí, hneď za Španielskom.

Dubodom
Neprehliadnite

Pobyt v tme či v korunách stromov. Na Slovensku vznikajú nové typy zážitkov

Pomohol by jasný interval

Vášnivý cestovateľ Lukáš Chovan, ktorý je jedným z autorov najväčšieho portálu o cestovaní na Slovensku Letenky za babku, hovorí, že by sa malo jasne určiť, ako sa bude postupovať. Súčasne priznáva, že pre turistov je určenie bezpečnosti krajín chaotické.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa