Práca Headhuntra je veľmi pestrá a dynamická, je veľa zaujímavých situácii a zážitkov, ktoré sa vymykajú normálu ... čo je vlastne normálne ?

... jeden normálny zážitok tu pre Vás mám. Dôležitou súčasťou práce HH je mimo iného aj akvizícia. Jeden krásny deň som si osobné stretnutie s CEO jednej nemenovanej  investičnej spoločnosti, strednej veľkosti.

V stanovený deň „D“ som bol pripravený, aby ma nič nemohlo zaskočiť.   Ale  ako to už býva, zaskočilo.

V budove spoločnosti ma na recepcii privítala pracovníčka, ktorej som oznámil s kým sa mám stretnúť. Posadila ma na do sedačky a poprosila, aby som chvíľku počkal, že ma u CEO ohlási. Následne ma odviedla do zasadačky, ponúkla vodou a poprosila o trpezlivosť, že CEO hneď príde. O chvíľku sa otvorili dvere a v nich ... stál CEO ? ... nie mýlil som sa ... stálo tam dievčatko ... áno, dievčatko ... ,že dobrý deň a predstavila sa ako ... hovorme , že sa volala HELENKA. Pozdravila a spustila, že CEO sa ospravedlňuje, ale je celý deň mimo kancelárie a rieši súrny prípad. A ona, ako personalistka ho má zastúpiť. Chápal som aj nechápal, ale išiel som ďalej, som predsa nejaký  profesionál. Podal som  moju vizitku do jej ruky a ona mi odovzdala SVOJU vizitku so slovami „toto je vizitka mojej sestry, pretože ja svoju nemám, nastúpila som minulý týždeň hneď po škole, sestra pracuje na finančnom oddelení, ale, že adresa a priezvisko sedí a meno nech si preškrtnem“, ... pozeral som ako PUK a nevedel som či si robí zo mňa  srandu alebo čo ...

Sadol som si a v sekunde premýšľam, čo to je? Skrytá kamera našej firmy, ktorá testuje moju osobu alebo čo ??? Pokračoval som teda ďalej a postupne predstavil, najprv moju osobu a potom našu spoločnosť, postupne naše produkty, ktoré ponúkame. Skoro celý čas čo som rozprával si HELENKA  na papier formátu A4 vytrhnutý zo zošita ceruzkou všetko zapisovala, pripadalo mi to ako keď profesor hovorí prednášku na hodine a študenti si robia poznámky k téme. Keď som skončil a spýtal som sa, či má na mňa nejakú otázku....  HELENKA ma zabila, “že o práci Headhuntra počula, ale  ešte so živým Headhutrom sa nikdy osobne nestretla a dnes to je prvý krát. Povedala , že je zaujímavé čo robíme a ona všetko zreferuje CEO a to hneď!“... to som ostal v šoku ja, veď povedala, že je mimo firmy ??? Na moje prekvapenie povedala, že hneď teraz za nim pôjde a povie mu a čom sme sa rozprávali . Nechápal som, on je tu, je  v budove ??? Tak som sa pekne zdvorilo pozdravil a rozlúčil. Helenka ma vyprevádzala so slovami, že ona sa do týždňa ozve ... toto čarovné slovo bolo tým pravým klinčekom na koniec nášho rozhovoru. Samozrejme, do týždňa sa neozvala. Po týždni som CEO napísal mail a poďakoval za stretnutie s jeho pracovníčkou a na záver som mu napísal, že v prípade otázok aby ma neváhal kontaktovať. Neodpísal mi ani on a ani nikto z nemenovanej spoločnosti.

Myslím, že na mieste sú otázky:

  • Čo to vlastne bolo?
  • Spravil som ja niekde chybu?
  • Mám zavolať sestre?

Ale určite som si z tohto stretnutia zobral nasledovné ponaučenie:

Všetko nedopadne vždy tak ako si to naplánujeme,  mali by sme byť pripravení, že nás prekvapia aj ľudia, od ktorých by sme to najmenej očakávali.