Súčasťou slovenského a českého divadla a televízie je už vyše dvadsať rokov. Píše scenáre a hry a režíruje divadelné inscenácie. Na tých najznámejších spolupracovala s kolegom Romanom Olekšákom.

Bežnému divákovi určite budú známe ich diela Leni o Hitlerovej dvornej filmárke Leni Riefenstahlovej, alebo Rodáci, pričom obe mali premiéru v SND. Hra Leni dokonca získala aj zahraničné dramatické ceny a bola inscenovaná vo viacerých divadlách v cudzine. To je niečo, čo sa slovenským umelcom často nestáva.

Jej meno svietilo aj v titulkoch úspešných seriáloch Odsúdené či Za sklom. V. Schulczová však nie je len umelkyňa. Skúsenosti má aj s riadením, bola nielen šéfkou developmentu v Markíze, ale dva roky viedla aj brnianske HaDivadlo, a to v náročnom čase, keď prebiehala jeho rekonštrukcia a sťahovanie.

TREND: LUCIA SIPOSOVÁ
Neprehliadnite

Vypredané má aj bez marketingu, ale investícia do kabaretu sa jej ešte nevrátila

„Je pre mňa prirodzené niečomu šéfovať, ale zároveň potrebujem aj istú mieru slobody. Na riaditeľských postoch som sa nikdy nezabarikádovala natoľko, aby som si urobila z pracovného stola súkromnú svätyňu s fotkami či kvetinami,“ hovorí s úsmevom Valeria.

Ako dodáva, cez manažment si neplní svoje ambície, skôr ju zaujímajú projekty ako také. Vždy chce podať maximálny výkon v tom, čo práve robí.

Misia: transformácia

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa