Pôvodom maďarský startup Green Fox Academy expanduje aj na Slovensko. Firma poskytuje mladým aj starým možnosť preniknúť do sveta technológií a nájsť si dobre platenú pozíciu v IT brandži.

Kvôli korone sa výučba musela počas posledných niekoľkých mesiacov presunúť do online prostredia, čoskoro sa však otvorí nový kampus na prezenčnú výučbu aj v Bratislave. Celkovo cez brány kurzu prešlo už vyše tisíc študentov.

Študenti na sebe musia pracovať

Hlavným prvkom biznismodelu firmy je pridaná hodnota ako pre študentov akadémie, tak aj pre firmy. Green Fox má kontakty na veľkých zamestnávateľov v technologickom sektore, ktorým posúvajú svojich absolventov.

Cirque de soleil, slnecny cirkus v Bratislave
Neprehliadnite

Technologická firma s umeleckým pozadím chce vyrásť päťnásobne. Už dnes je ich adresa Tajná

Základnou ideou je vychovať kvalitných programátorov a dať im istotu budúceho zamestnania. Deväť z desiatich absolventov si skutočne po absolvovaní kurzu nájde prácu v IT. Práve tieto momenty považujú za najkrajšie aj samotní vyučujúci.

„Môj najlepší okamih ako mentora nastal, keď mi jeden zo študentov po dvoch týždňoch od absolvovania kurzu napísal: Barna, prijali ma!“ hovorí jeden z mentorov maďarskej pobočky Barnabas Keszler.

Do samotného kurzu sa však nedostanete len tak. „Nedostane sa doňho každý. Uchádzači musia prejsť výberovým procesom, kde skúmame ich motiváciu absolvovať kurz a skúšame ich digitálnu gramotnosť,“ hovorí Veronika Bartošová, zodpovedná za komunikáciu akadémie smerom navonok.

„Študentom garantujeme stopercentnú záruku zamestnania. Musíme preto do kurzov nájsť ľudí, ktorí na to majú a zvládnu to.“

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa