Mnohí ľudia majú v dnešnej komplikovanej dobe pocit, že kariérne prešľapujú na jednom mieste a hľadajú zmenu. Nie je nič nezvyčajné, keď mladý človek po vysokej škole ochutná realitu a zistí, že ho nenapĺňa zamestnanie, na ktoré posledných päť rokov študoval. Iní by zas prácu v administratíve radi vymenili za niečo modernejšie a dostali sa na pulz dnešnej doby.

Tieto faktory vytvárajú dopyt po menej tradičných riešeniach, ktoré umožnia, či už mladým alebo starším, posunúť sa po platovom rebríčku vyššie. Práve na túto kartu vsádza maďarský startup Green Fox Academy, ktorý tak objavil dieru na trhu.

Motivujú platom aj domovom

Najlepšie platenými pozíciami dnes sú ítečkári. Napriek mimoriadne vysokým mzdám v porovnaní s inými profesiami je ich u nás stále nedostatok. Túto anomáliu na trhu využila práve firma poskytujúca rekvalifikačný programátorský program.

Cirque de soleil, slnecny cirkus v Bratislave
Neprehliadnite

Technologická firma s umeleckým pozadím chce vyrásť päťnásobne. Už dnes je ich adresa Tajná

„Začali sme boot campom v Maďarsku v Budapešti, kde sme otvorili kampus, kde sa mohli študenti bez predošlých skúsenosti s IT prekvalifikovať na junior programátorov,“ vysvetľuje začiatky firmy Veronika Bartošová z Green Fox Academy.

„Celá firma vznikla na základe nedostatku IT špecialistov a firmy mali po nich vysoký dopyt.“ Služba firmy je jednoduchá – za pol roka intenzívnych programátorských kurzov vyrobia z talentovaných záujemcov hotových ľudí. Presne o takýchto profesionálov majú firmy veľký záujem.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa