E-shopy reagujú na aktuálny lockdown a robia maximum, aby si Slováci mohli zakúpiť všetko potrebné bez toho, aby museli vychádzať z domu. Kamenné prevádzky e-shopov ostávajú otvorené, pričom fungujú ako výdajne tovaru. Tie môže využiť ktokoľvek, komu vyhovuje z rôznych dôvodov osobný odber.

„Naše pobočky teraz fungujú ako výdajné miesta. Zákazníci si sem môžu prísť vyzdvihnúť tovar objednaný online, no nie je možné priamo v pobočke nakupovať,“ hovorí Daniela Chovancová, PR manažérka spoločnosti Alza.

Niektoré výdajne však nákup základných potrieb umožňujú. Väčšinou ide o detské potraviny, drogistický tovar či krmivá pre zvieratá. „Naše Mall Shopy ostávajú aj naďalej otvorené a v režime výdajní zostanú v prevádzke aj počas lockdownu.

„Okrem možnosti vyzdvihnúť si objednávky z e-shopu bude možné priamo vo výdajniach nakúpiť základné potreby, ktoré dovoľujú nariadenia vlády. Patrí sem napríklad drogéria, detská výživa či krmivo a vybavenie pre zvieratá,“ opisuje možnosti nákupov hovorkyňa Mall Group Pavla Hobíková.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa