Úspešná Slovenka, ktorá pochádza zo Žiliny, pôsobí v oblasti krásy a wellnessu takmer dvadsať rokov. Šport a wellness pritom zohrávali výraznú rolu v jej živote už počas školy. Začínala s masérstvom a telovými terapiami, ktoré ju priviedli do wellnessového centra na zaoceánskej lodi Princess Cruise Lines, kde vydržala štyri roky.

Odvtedy riadila spa & wellness v rôznych päťhviezdičkových hoteloch v Prahe. Dnes pôsobí ako biznisová koučka a poradkyňa v oblasti ľudských zdrojov v segmente spa & wellness, konzultantka pri výstavbe wellness centier a zároveň je konzultantkou pre kúpele v hoteli Four Seasons v Prahe. Zuzana Škoríková sa s TRENDOM podelila o svoj príbeh a spôsob uvažovania, ktoré jej priniesli kariéru snov.

Zaoceánsky štart kariéry

Jej kariéra masérky a telovej terapeutky nabrala nové obrátky na výletnej lodi druhej najväčšej spoločnosti tohto druhu Princess Cruise. Ako hovorí, na zhruba 3 000 pasažierov tu pripadalo vyše 1 000 členov posádky, ktorí im poskytovali služby. „Najprv som robila masérske procedúry, potom som k nim pridala kozmetické a následne som o nich začala aj prednášať,“ hovorí pre TREND Zuzana Škoríková. Pracovala šesť dní v týždni, len jeden deň mala voľno. Vstávala o siedmej ráno a niekedy pracovala až do desiatej večer.

Zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Orgeco Ernest Haris
Neprehliadnite

Firma z Nových Zámkov rozsvecuje na Vianoce svetové metropoly, úspešná je aj v strojárstve

Náročné to však bolo aj z iného dôvodu. Angličtina sa totiž v tom čase nachádzala za hranicou jej komfortnej zóny, pričom pre ostatné dievčatá na lodi bola materinským jazykom. Časom sa vypracovala nielen ona, ale narástlo aj jej auditórium, prednášala pre 400 až 500 ľudí. „Mala som trému, ale skúšala som si to pred zrkadlom.“

Keď jej na lodi ponúkli prácu manažérky, odmietla ju z jednoduchého dôvodu. Nebola pre ňu v porovnaní s prácou terapeutky finančne zaujímavá. Popri poskytovaní procedúr si totiž mohla privyrobiť aj predajom produktom.

„Je tam obrovský tlak na upselling a zároveň veľmi veľká konkurencia. Veď len v spa nás pracovalo štyridsať. Mali sme rovnaké uniformy, robili sme rovnaké procedúry. Išlo o to, aby mali hostia záujem práve o moje služby a ja som chcela nad ostatnými vyniknúť,“ hovorí Zuzana.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa