1. Škodu zápasí s nedostatkom dielov

Česká automobilka Škoda Auto má problémy vo svojom dodávateľskom reťazci kvôli vojne na Ukrajine. Spoločnosť uviedla, že zápasí s kritickým nedostatkom dodávok dielov od niekoľkých dodávateľov na Ukrajine.

Týka sa to viacerých modelov automobilky. Tá bola nútená začiatkom tohto týždňa obmedziť výrobu elektromobilu Škoda Enyaq iV. Škoda hľadá alternatívne zdroje dodávok.

V Solomonove na západnej Ukrajine vyrába nezávislý partner Škoda Eurocar modely Superb, Kodiaq, Karoq a Fabia Combi pre ukrajinský trh. Výroba je tam momentálne pozastavená.

„Pokles predaja na Ukrajine a v Rusku je vzhľadom na aktuálny vývoj možné očakávať,“ uviedla česká centrála. Rusko bolo vlani druhým najvýznamnejším importným trhom Škody na svete.

Automobilka podľa vlastných informácií zamestnáva v Česku viac ako šesťsto ukrajinských zamestnancov. Skupina ich chce spolu s rodinami v tejto núdzovej situácii podporiť. Poskytuje im konkrétnu pomoc so žiadosťami o víza, ubytovaním, zdravotnou starostlivosťou a integráciou.

Top v automotive
Neprehliadnite

Top v automotive: Ferrari testuje esúvečko, kým Hyundai a Kia potichu rastú v Európe