1. Škoda odhaľuje ďalšie plány

V súvislosti s nedávnym autosalónom v Mníchove sa postupne odkrývajú aj ďalšie plány väčšiny svetových automobiliek týkajúce sa elektromobility. Novinky, ktoré budú v ďalších mesiacoch a rokoch uvádzať na trh a do sériovej výroby už naplno rátajú s prísnou emisnou politikou aj potrebou prejsť na trend e-mobility. Ako však naznačujú nové plány českej automobilky Škoda Auto, nové modely, ktoré nahradia tie súčasné, nebudú práve najlacnejšie.

Top v automotive
Neprehliadnite

Top v automotive: Nové modely prekvapia a Volkswagen už ide expandovať

Z Nemecka totiž nedávno prišla aj informácia o ukončení vývoja a výroby modelu Fabia Combi. Tento model postupne strácal silu v predajoch, ale mladoboleslavská automobilka ho eliminuje z portfólia najmä kvôli novým emisným normám a potrebe kapacít pre výrobu elektrických modelov.

Ako už dávnejšie avizoval šéf Škoda Auto Thomas Schäfer, značka prinesie prinajmenšom tri nové elektrické modely, menšie a lacnejšie ako favorizovaný model Enyaq.

Čo však bude rezonovať v rámci budúceho portfólia Škody, môžu byť najmä ceny noviniek. Vyššie ceny kvôli potrebným technológiám, z ktorých sa mnohé ešte stále len vyvíjajú a súvisia s elektrifikáciou áut, pred autosalónom v Mníchove naznačil aj šéf Škody Thomas Schäfer. Podľa neho nie je vylúčené, že kritická emisná norma Euro 7 predraží aj súčasné modely ako je Fabia aj o viac ako 5-tisíc eur..

Škoda Enyaq Coupé
Zdroj: Škoda Auto
Škoda Enyaq Coupé

Teraz však T. Schäfer prekvapil, keď sa pre britský Auto Express otvorene vyjadril k plánom EÚ na sprísnenie emisných limitov. Nová norma, ktorá by mala platiť už od roku 2025 môže podľa neho znamenať koniec áut s cenovkou do 20-tisíc eur.

2. Škodoviek bude chýbať viac

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa