1. V Prievidzi hľadajú ľudí

Prievidzský dodávateľ Brose chce najnovšie zamestnať viac ako 150 ľudí vo výskume a vývoji. Firma sa totiž čoraz viac prepája s elektromobilitou a najnovšie sa môže uchádzať aj o partnerstvá s budúcou piatou automobilkou v krajine.

Nemecká firma tvrdí, že by chcela byť jedným z najväčších tunajších vývojárov spomedzi dodávateľov v najväčšom priemyselnom odvetví. Pre Brose by tak v regióne Prievidze mohlo pracovať až dvojnásobne viac vývojárov ako v súčasnosti.

Firma však eviduje problém so získavaním vysoko kvalifikovaných pracovníkov, keďže tí z regiónu odchádzajú. Hľadá ich inde na Slovensku, prípadne v zahraničí a budúcnosť vidí aj v spolupráci s univerzitami a získavaní absolventov.

Mallener Axel, Brose, Prievidza
Zdroj: Trend, Ma?o ?trauch

Cieľom Brose je obsadiť viac ako tristo inžinierskych pozícií v rámci viacerých divízií. „Zaoberáme sa premenou prvotnej myšlienky do reality. Zákazník nám dá základné informácie o budúcom produkte a my sa snažíme tieto myšlienky pretaviť do reality.

Čo je dôležité, staráme sa i o komerčnú stránku celých produktov, to znamená, že priamo vyjednávame so zákazníkom budúcu cenu produktu,“ uviedol pre agentúru TASR viceprezident pre vývoj dverových systémov Viliam Rohovský.

Nemecká spoločnosť sa vyprofilovala v najmä v priebehu ostatných dvoch rokov, keď na Slovensku masívne investovala do svojej prevádzky a rozširovania kapacít. Najväčší investičný apetít mal prievidzský dodávateľ pre automotive predvlani. Investície v roku 2020 dosiahli 64 miliónov eur, čo bolo medziročne oproti roku 2019 o 53 percent viac.

Herbert Diess.
Neprehliadnite

Top v automotive: Šéf Volkswagenu končí, nech žije nový kráľ