1. Jaguar s novým Defenderom

Hoci sa na konci minulého týždňa objavili informácie o údajných rokovaniach materskej skupiny Jaguar Land Rover s výrobcami batérií pre budúce elektromobily, ktoré by sa mohli vyrábať aj v Nitre, podnik teraz potvrdzuje iný model v portfóliu.

Nepôjde však o elektromobil, ale o ďalšiu verziu populárneho modelu Defender. Nitriansky závod Jaguar Land Rover Slovakia aktuálne vyrába vozidlá  Land Rover Discovery a Defender vo verziách 90, 110 a úžitkový Defender Hard Top.

Land Rover Defender 110 P400e.
Zdroj: Land Rover

Novinku v podniku vo svetovej premiére odhalili v posledný májový deň. Pôjde o osem miestny Defender 130, ktorý sa bude tiež vyrábať v Nitre. Čo je však podstatné, je, že nová výroba prinesie sedemsto nových pracovných miest a väčšiu garanciu zamestnanosti.

Celkovo by tak na jeseň v nitrianskom závode malo pracovať už štyri a pol tisíc ľudí, čo znamená, že závod s novou verziou Defendera vytvorí ďalšie stovky pracovných miest a od septembra plánuje spustiť aj ďalšiu pracovnú zmenu. Hlavná pozornosť sa pri nových pozíciách bude sústreďovať na miesta vo výrobných prevádzkach.

Mercedes Vision EQXX.
Neprehliadnite

Top v automotive: Nové prekvapenia Mercedesu víria už aj tak neisté vody