1. Mercedes bude drahší

Nemecká automobilka Mercedes-Benz avizuje, že sa sústredí viac na luxusné vozidlá, pretože tie podľa nej ponúkajú najlepšie šance na rast a istotu zamestnania, uviedol generálny riaditeľ Ola Källenius.

Dodal, že luxus bol vždy jadrom značky a stane sa tiež základným kameňom novej stratégie. Nemecký výrobca okrem toho zmodernizuje základné modely, ale zredukuje počet variantov karosérií na štyri zo súčasných siedmich.

Mercedes-Benz EQS SUV
Zdroj: Mercedes-Benz

To by mohlo znamenať koniec modelov triedy A a B, hoci šéf spoločnosť odmietol priamo odpovedať, ktorý z lacnejších modelov vypustí. K zmene stratégie priviedol automobilku veľký dopyt po luxusných autách.

Automobilka si dala za cieľ zvýšiť predaj vozidiel vyššej kategórie, keďže sa snaží ťažiť z rastúcich cien luxusných modelov.

Zároveň sa skupina stále drží cieľa, ktorým je úplný prechod na elektrické modely do roku 2030 všade tam, kde to trhové podmienky dovolia.

KK76 Hawthorne - Na snímke z 21. novembra 2019 v americkom Hawthorne šéf amerického výrobcu elektromobilov Tesla Elon Musk oficiálne predstavil plne elektrický pick-up Cybertruck. Americký výrobca elektromobilov Tesla získal v priebehu len pár dní takmer 150.000 objednávok na nový elektrický pick-up Cybertruck. Uviedol to v sobotu (23. 11.) riaditeľ Tesly Elon Musk. FOTO TASR/AP
FILE - In this Nov. 21, 2019 file photo, Tesla CEO Elon Musk introduces the Cybertruck at Tesla's design studio in Haw
Neprehliadnite

Top v automotive: Muskov Cybertruck je už len pre Ameriku a v automotive je nový hráč