1. Porsche mieri na Slovensko

Slovenská divízia nemeckej automobilky bude na Slovensku vyrábať Li–ion batériové moduly pre nové modely elektromobilov značky Porsche. O masívnej investícii dcérskej spoločnosti nemeckej automobilky Porsche sa hovorilo už dávno pred pandémiou.

Prvou časťou významnej investície v lokalite Hornej Stredy bolo vybudovanie Centra automatizácie a robotizácie automobilovej výroby, ktoré slúži na vývoj automatizovaných výrobných zariadení. Podľa najnovších informácií sa ale slovenská dcéra prestížnej nemeckej skupiny v tomto roku púšťa do realizácie ďalšej časti investície a novej výroby. Namiesto karosérií sa prekvapivo zameria na elektromobilitu a výrobu dielov pre aktuálne najobľúbenejšie modely svoje materskej značky, teda model Taycan.

Podľa verejne prístupných informácií a z dostupných žiadostí sa podarilo zistiť, že celková suma investície koncernu Porsche v Hornej Strede dosiahne 200 miliónov eur. Výroba v novom závode bude pozostávať z montáže podzostáv batériových článkov, ktoré sa ďalej budú montovať do modulov, následne skúšať a testovať podľa náročných požiadaviek zákazníka. Investícia v úvode predpokladá vytvorenie viac ako 60 nových pracovných miest, z ktorých až 80 percent si vyžiada vysokú kvalifikáciu.

Výroba automobilov Peugeot v závode Stellantis PSA Trnava. Na linke Peugeot 208.
Neprehliadnite

Top v automotive: Nové modely v trnavskom Stellantise si žiadajú dotáciu