2. Bližšie k vyšším platom v Jaguari

Najmladšia slovenská automobilka čelí v krátkom čase už tretiemu kolektívnemu vyjednávaniu. Moderné odbory, ktoré zastupujú zamestnancov, a vedenie spoločnosti Jaguar Land Rover Slovakia nateraz nenašli spoločnú zhodu v budúcom smerovaní podniku, ktorý najnovšie ovplyvňuje vysoká inflácia, čipová kríza aj výpadky exportu na ruský trh.

Podľa odborárov atmosféra pri rokovaniach s nitrianskym výrobným podnikom hustne a tí najnovšie informovali, že zamestnávateľ odmietol zdieľať protinávrh kolektívnej zmluvy. Zároveň varujú, že ak príde k odmietnutiu zásadných požiadaviek, bude priamo ohrozený chod výroby a rozbeh tretej zmeny. V dôsledku inflácie ide zástupcom pracovníkom najmä o dosiahnutie lepších mzdových a pracovných podmienok v nitrianskom závode.

„V závode chceme pracovné podmienky, ktoré reflektujú štandardy a hodnoty Európskej únie a zároveň zodpovedajú úrovni automobilovej výroby 21. storočia,“ zdôraznil Peter Mrázik, predseda Moderných odborov Jaguar Land Rover. Dodal, že upozorňujú zamestnávateľa, že ak zamestnancov dôstojne neohodnotí, nedosiahne stabilizáciu a potrebnú kvalitu závodu.

DeLorean
Neprehliadnite

Top v automotive: DeLorean sa vracia z budúcnosti a Musk opäť sľubuje

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa